Redakcijas politika
Mūzikas akadēmijas raksti ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskais žurnāls muzikoloģijā. Žurnāla mērķis ir paplašināt mūzikas pētījumu teorētisko un metodoloģisko lauku, kā arī pētniecības virzienus mūzikā un skatuves mākslā dažādās jomās no tradicionālās vēsturiskās muzikoloģijas līdz pat koncertējošu mūziķu radošajiem pētījumiem.
Kas var iesniegt rakstus?
Publicēšanai atlasām rakstus, kuru pamatā ir vispārējie humanitārajās zinātnēs izmantotie teorētiskie un metodoloģiskie principi. Tas nozīmē, ka raksts ir oriģināls, tas nav iepriekš publicēts un atbilst akadēmiskajiem standartiem.
Anonīmā recenzēšana
Iesniegtos rakstus pārbauda katra numura zinātniskais redaktors un žurnāla galvenais redaktors. Pēc sākotnējā vispārējās raksta kvalitātes un atbilstības autoriem paredzētajām vadlīnijām novērtējuma raksts tiek nosūtīts diviem anonīmiem recenzentiem – pieaicinātiem ekspertiem konkrētajā pētniecības laukā. Recenzēšanas process ir anonīms, visas darbības tiek veiktas tiešsaistes sistēmā. Recenzenti izvērtē rakstu, ievērojot recenzēšanas noteikumus un sniedzot vērtējumu sistēmā ievietotajā recenzēšanas veidlapā. Autors veic labojumus rakstā atbilstoši recenzenta ieteikumiem un atkārtoti iesniedz rakstu redaktoram, kurš pieņem lēmumu par raksta publicēšanu vai atteikumu rakstu publicēt, attiecīgi nosūtot autoram atbilstošu paziņojumu sistēmā.
Publicēšanas regularitāte
Žurnāls Mūzikas akadēmijas raksti tiek publicēts vismaz vienreiz gadā. Izdevējs var lemt par divu numuru publicēšanu gadā, kā arī par atsevišķu tematisku vai kādam konkrētam notikumam veltītu speciālizdevumu publicēšanu. Neatkarīgi no izdošanas gada žurnāla izdevumiem tiek piešķirti kārtas numuri augšupejošā secībā.
Publiskā pieejamība
Mūzikas akadēmijas raksti ir publiski pieejams žurnāls. Žurnāla saturs bez maksas ir pieejams ikvienam. Žurnāla mērķis ir izplatīt zināšanas par jaunākajiem pētījumiem muzikoloģijā un saistītajās jomās plašai auditorijai, kā arī nodrošināt rakstu pieejamību studentiem un citiem interesentiem.
Publicēšanas ētika un ļaunprātīgu prakšu novēršana
Mūzikas akadēmijas raksti nediskriminē autors, redaktorus vai recenzentus personīgo īpašību, identitātes vai citu individuālu faktoru dēļ.
Redakcija nodrošina informācijas konfidencialitāti, lai izvairītos no potenciāliem interešu konfliktiem starp recenzentiem, autoriem un redakciju. Par anonīmās recenzēšanas un publicēšanas procesu atbild galvenais redaktors un konkrētā numura zinātniskais redaktors.
Autora pienākums ir iesniegt paša veiktu oriģinālu, iepriekš nepublicētu pētījumu, kas nav iesniegts izskatīšanai vai pieņemts publicēšanai citā žurnālā. Iekļaujot rakstā attēlus, tabulas vai datu vizualizācijas materiālus, kuru autortiesības nepieder autoram, autoram jāiegūst rakstiska atļauja šo materiālu izmantošanai no to autortiesību turētāja.
Plaģiātisms nav pieļaujams. Redkolēģijai ir tiesības pārbaudīt visus iesniegtos rakstus, izmantojot pretplaģiāta instrumentus. Raksti, kuros tiek konstatēts pilnīgs vai daļējs plaģiātisms, netiek publicēti, nosūtot autoram atteikumu.
Raksta manuskripta ievietošana autora personīgajā interneta vietnē vai institūcijas mājaslapā, kā arī nepublicēto darbu arhīvos, netiek uzskatīta par iepriekšēju publikāciju.
Konstatējot žurnālā Mūzikas akadēmijas raksti publicētā raksta autora krāpniecību vai neētisku rīcību saistībā ar pētījumu, atbildīgie redaktori veic izmeklēšanu. Publikācijas, kurās tiek konstatēti krāpnieciski rezultāti, tiek izņemtas no žurnāla. Atsevišķos gadījumos redakcija var lūgt autoram veikt labojumus un publicēt labotu rakstu ar attiecīgu atzīmi par jaunas versijas publicēšanu.
Jautājumi, sūdzības un ierosinājumi saistībā ar rakstu publicēšanu adresējami galvenajam redaktoram.